Svet-Stranek.cz
Šumavská levandule

rýžovo-levandulová voda na vlasy i na tělo:

rýžovo-levandulová voda na vlasy i na tělo

Rýžovo--levandulová voda na vlasy i na tělo.


1-metoda s vařenou rýží: rýži v sáčku uvaříme,ale na vaření použijme 3 x tolik vody než používáme obvykle(nesolíme). Jakmile rýži uvaříme vyndáme sáček (voda bude mít bílou mléčnou barvu). Přidáme levandulové květy a necháme vychladnout. 

Pak přecedíme.                                                                    

 Tuto vodu budeme ředit : cca 3 lžíce rýžové vody na 200-250 ml vody.Takto připravenou vodou si umýváme obličej i vlasy.                                                                                                                                     Zbylý koncentrát uzavřeme do lahve a uchováváme v lednici,vydrží asi tak týden.


2-do 2 šálků teplé (nevařicí) vody nasypeme ½ šálku rýže(můžeme předem podrtit,aby se rýže lépe vylouhovala) a 1 lžíci levandulových květů a necháme 15 min vylouhovat. Tuto rýžovou vodu neředíme a ihned spotřebujeme.


3-do 500 ml vody nasypeme 3 lžíce rýže(můžeme předem podrtit,aby se rýže lépe vylouhovala)Necháme stát 1-2dny při pokojové teplotě. Jakmile ucítíme zápach,rýži slijeme.Přecedíme.
Vodu povaříme-tím zastavíme proces kvašení. 

Přidáme 1 lžíci levandulových květů a necháme vychladnout.  


                 


Opět přecedíme.

Tuto vodu budeme také ředit : cca 3 lžíce rýžové vody na 200-250ml vody.                                          

Takto připravenou vodou si umýváme obličej i vlasy.                        Zbylý koncentrát uzavřeme do lahve a uchováváme v lednici,vydrží asi tak týden.A protože nám zůstane fermentovaná rýže, která by se musela vyhodit,vyrobíme si z ní rýžový šampon. A ten si ukážeme příště :-)
  Prosím vezměte na vědomí, že nenesu a odmítám odpovědnost za jakékoliv nepříznivé účinky produktů vyrobených podle navrhovaných receptů, protože pokožka každého z nás je individuální. Recepty jsou čistě k inspiraci a je věcí každého z vás, zda si podle nich vyrobí vlastní produkty.


návštěvníků stránky
celkem49 706
tento týden245
dnes1